Deser dla niezdecydowanych

Czasami trudno się zdecydować, czy mamy ochotę na czekoladę czy też na coś chrupkiego – np. orzechy. Wtedy można połączyć oba te produkty i upiec pyszne ciasteczka czekoladowo – orzechowe. Świetliczaki podczas zajęć kulinarnych uczyły się przygotowywać ten prosty, ale bardzo smaczny deser. Należało utrzeć masło z cukrem, następnie jajka, mąkę oraz drobno pokrojone orzechy i gorzką czekoladę. Z powstałej masy dzieli lepiły kuleczki wielkości orzecha włoskiego, które kładły na blachę wyłożoną papierem do pieczenia. Kuleczki należało jeszcze lekko rozpłaszczyć łyżką i włożyć blachę do piekarnika na 10-15 minut. Ciasteczka wszystkim bardzo smakowały – niestety, miały jedną wadę – za szybko zniknęły z talerzy. Podczas zajęć dzieci uczyły się odmierzać produkty, ważyć na wadze, kroić oraz ucierać masę mikserem.
Zajęcia odbyły się 13.03. br i były przeznaczone dla uczniów kl. I-III.