Czym właściwie są „Pola nadziei”?

To organizowana od 18 lat kampania zbierania funduszy na rzecz opieki dla osób terminalnie chorych, poprzez organizację koncertów charytatywnych i kwest, którą w 1981 roku zainicjowało Towarzystwo Przyjaciół Chorych “Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie.Inicjatywa przybiera różne formy, ale jej głównym celem jest podnoszenie świadomości i wiedzy wśród młodzieży na temat istnienia w Tychach hospicjum, łamanie stereotypów związanych z postrzeganiem śmierci oraz budowanie postawy akceptacji nieuchronności śmierci.

Jest to kampania, która ma zwrócić uwagę młodzieży szkolnej na problem choroby, bólu, odchodzenia…

Dla dzieci z naszej szkoły akcja ta wiąże się głównie z sadzeniem cebulek żonkili, kwiatów pięknych i …przemijających, symbolu opieki hospicyjnej.

Od wielu lat sadziliśmy je koło budynku Hospicjum św. Kaliksta w Tychach przy ulicy Żorskiej, a od dwóch lat sadzimy je koło naszej szkoły, jako wyraz wsparcia dla tej szlachetnej idei.
W tym roku wspomogły nas przedszkolaki z grupy Żabek, za co bardzo im dziękujemy. A żonkile – zakwitną na wiosnę:-)