Błękitny dzień – dzień autyzmu

„Zaświeć się na niebiesko”, to hasło które towarzyszyło uczniom podczas obchodów  Światowego Dnia Autyzmu.  W tym dniu wszyscy ubrali „coś” niebieskiego i w ten sposób dali wyraz solidarności z osobami  autystycznymi. Podczas lekcji  uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat tej choroby, dowiedzieli się jakie zachowania i jakie trudności w zrozumieniu świata mają ich koledzy i koleżanki z tym zaburzeniem.  Uczniowie klas młodszych, oddziały przedszkolne oraz zaproszone Przedszkole nr 12 wzięły udział w happeningu ulicznym. Wspólny przemarsz ulicami naszego osiedla dostarczył  dzieciom wielu wrażeń. Na zakończenie spotkania dzieci uczestniczyły w zorganizowanych przez nauczycieli zabawach.  Wszyscy świetnie się bawili. Celem obchodzonego 3 kwietnia Światowego Dnia Autyzmu było  uwrażliwienie uczniów na osoby ze spektrum autyzmu, ich problemy i możliwości pomocy.