ANGIELSKI JEST „COOL”

E-maile do rówieśników ze szkoły angielskiej, filmy w języku ojczystym brytyjczyków – to tylko jedne z wielu metod aktywnych stosowanych podczas zajęć języka angielskiego w klasie Va i Vb. Uczniowie tych klas realizują innowację pedagogiczną „English Steps”. Chętnie uczestniczą w zajęciach i są bardzo aktywni, mimo iż wykonują zadania, które wymagają ich ciągłej koncentracji. Jednak stosowane formy i przygotowane materiały sprawiają, że zapamiętują wybrane słówka i konstrukcje gramatyczne błyskawicznie! Zrealizowany został już dział zatytułowany „Ja”, w którym uczniowie przedstawiali się, opisywali swój wygląd zewnętrzny i cechy charakteru oraz prezentowali swój styl życia. Na koniec przygotowali prace projektowe „It’s me”. Na ich podstawie chętni napisali e-maile do swoich rówieśników ze szkoły angielskiej, z którymi realizujemy projekt „The same but different”. Obecnie uczniowie kończą kolejny projekt o wybranej osobie: przyjacielu, bracie, siostrze lub kuzynie. Tym razem swoje prace wykonują na komputerze. Zobaczyli również pierwszą część filmu „Life in Britain”. Film także oglądamy w sposób aktywny, ponieważ w trakcie projekcji filmu uczniowie wypełniają karty pracy.