Agencja reklamowa

Podczas zajęć plastycznych wychowankowie świetlicy rozmawiali z nauczycielem na temat reklamy różnorodnych przedmiotów. Dzieci zastanawiały się nad tym, czy widząc w telewizji lub w sklepie reklamę zabawki, chętniej namówią rodziców na jej zakup niż produktu nie reklamowanego. Po rozmowie nadszedł czas na wykonanie nietypowego zadania – świetliczaki zmieniły się w pracowników agencji reklamowej, której celem było stworzenie plakatów reklamujących szkolny sklepik. Każde dziecko miało do dyspozycji kartkę, mazaki i kredki. Powstały bardzo ciekawe i różnorodne prace przedstawiające m.in. panią sklepikarkę, produkty sprzedawane w sklepiku, ciekawe hasła zachęcające do zakupów itp. Pani sklepikarka oceniła prace, przyznała miejsca i nagrody. Zajęcia odbyły się 19.11.br., wzięli w nich udział uczniowie z klas I – III SP.