Kampania 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży

W dniach od 1 do 19 listopada nasza szkoła weźmie udział w kolejnej edycji światowej Kampanii 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży. Jak co roku przez 19 pierwszych dni listopada będziemy podejmować szereg działań mających na celu przeciwdziałanie przemocy. Organizatorem kampanii w Polsce jest Fundacja po DRUGIE, która we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii, która rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy. Podczas podejmowanych działań będziemy mówić o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie, wolności oraz o tych wartościach, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju i dobrego życia.

Beata Kapinos
Pedagog szkolny