Dzień Bezpiecznego Internetu

Uczniowie naszej szkoły znają i przestrzegają zasady bezpieczeństwa w Internecie. Wykazali duże zainteresowanie tematyką biorąc udział w licznych zajęciach, kursach i pogadankach poruszających tematykę dotyczą aktywność uczniów na portalach społecznościowych, zagrożeń związanych z zamieszczaniem na profilach informacji oraz zdjęć, a także anonimowości w Sieci.

Uczniowie klas 4-8 bardzo licznie wzięli udział  w konkursie na PLAKAT „Bezpieczeństwo w sieci”.
Jury miało duży problem aby wyłonić zwycięzców. Oto wyniki:

Piotr Kwaśniok kl.4b
Daniel Zabłocki kl.6c

Emilia Kozioł kl.6b
Piotr Szpura kl.6a

Małgorzata Szymańska kl.5a
Mateusz Michalik kl. 7b

Wyróżnienia:

Jakub Kusztal kl.4b, Zosia Szymańska kl.6c, Filip Białas kl.7a, Kacper Gizdoń kl.4b, Zuzanna Adamska kl.5a, Mikołaj Kaszyca kl.4c, Marta Gongor kl. 6a, Jan Szafrański kl. 5a, Michał Ławniczak kl. 4b, Malwina Danisz kl. 4c, Oscar Pastuszka kl.4b, Zuzanna Wydera kl. 7a.

Wszystkim autorom prac dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy zwycięzcom. Nagrodą będą dyplomy oraz oceny z informatyki i plastyki.

Uczniowie w ramach  podejmowanych działań związanych z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu uczestniczyli online w prelekcji z przedstawicielem  Straży Miejskiej Panią inspektor Honoratą Bończak, która  przedstawiła  i omówiła zagrożenia z jakimi może spotkać się młodzież w świecie wirtualnym i jak się przed nimi  chronić. Zostały też przedstawione konsekwencje prawne wynikające z korzystania z Internetu.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie zdradzili nam jak spędzają swój wolny czas gdy wyłączają komputer.

Na lekcjach informatyki  i godzinie z wychowawcą zostały przeprowadzone zajęcia poświęcona tematyce zagrożeń w Sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy i materiałów (filmów, spotów, plików muzycznych) udostępnionych na stronie internetowej www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne oraz materiałów przygotowanych przez koordynatorów akcji.