Szkoła z klasą 2.0

Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi przystąpił w tym roku szkolnym do programu Szkoła z klasą 2.0 organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Szkoła z klasą 2.0 pomaga odpowiedzieć na pytanie uczniom i nauczycielom: “Jak w uczeniu się i nauczaniu wykorzystać mądrze i skutecznie technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK)?” Program kształtuje u uczniów umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu i twórczego wykorzystywania nowych technologii. Uczy także wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce. W programie uczestniczą dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie. Cała szkolna społeczność wypracowuje w toku debat i dyskusji Kodeksy 2.0, czyli dobre praktyki korzystania z nowych technologii. Zadanie to bezpośrednio angażuje uczniów. W szkole odbędzie się debata szkolna, dotycząca korzystania z nowych mediów w nauczaniu i uczeniu się. W trakcie realizacji programu uczniowie uczestniczyć będą w projektach edukacyjnych, które jako nowoczesne metody nauczania stawiają na samodzielność, kreatywność i pracę zespołową uczniów. Uczniowie naszej szkoły mogą również indywidualnie i w grupach zakładać blogi w serwisie CEO, gdzie będą przedstawiać swoje obserwacje i pomysły dotyczące ciekawych lekcji, w których brali udział. Prowadzący blog uczeń może również dzielić się ciekawymi linkami edukacyjnymi, które pomagają się uczyć, może publikować swoje prace i własne materiały edukacyjne, jak również komentować i otrzymywać komentarze. Za wszystkie wymienione aktywności uczniowie mogą otrzymywać odpowiednie odznaki. Blogi uczniów są objęte opieką moderatorów, którzy podsuwają pomysły, ciekawe narzędzia internetowe, tematy do dyskusji oraz pomagają znaleźć rozwiązania trudnych sytuacji.