“19 dni przeciwko przemocy” – podsumowanie kampanii

„Dojechaliśmy do celu” – zakończyła się kampania „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele wszystkich klas naszej szkoły. W ramach kampanii uczniowie klas 1c i 7a razem z wychowawcami przygotowali gazetki tematyczne. Uczniowie wybranych klas uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez pracowników Straży Miejskiej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach, pedagoga i psychologa szkolnego. Został zorganizowany „Dzień gier planszowych”. Ponadto każda klasa przygotowała „wagon”  z pozytywnym przesłaniem, mottem, cytatem skierowanym do kolegów, koleżanek, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Wychowawca klasy 6a razem z uczniami przygotowali i zamieszczali na drzwiach kartki z pozytywnymi hasłami. Nauczyciele mieli możliwość wzięcia udziału w szkoleniach i webinarach poświęconych przeciwdziałaniu przemocy i krzywdzeniu dzieci.

Beata Kapinos
pedagog szkolny