W dniach od 1 do 19 listopada po raz kolejny nasza szkoła weźmie udział w międzynarodowej Kampanii „19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”, której symbolem jest pomarańczowa wstążka. Jak co roku przez 19 pierwszych dni listopada będziemy podejmować szereg działań mających celu na promowanie życia bez przemocy i szukaniu alternatywnych sposobów radzenia sobie ze złością. Tegorocznym tematem przewodnim jest EMPATIA,  a hasło akcji to: „STACJA – EMPATYCZNI – RAZEM MAMY MOC”. Organizatorem kampanii  w Polsce jest Fundacja po DRUGIE, która we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami, placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii, która rozgrywa się na wszystkich kontynentach, we wszystkich krajach świata. Autorem światowej kampanii jest Women’s World Summit Foundation i co roku zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą by świat dzieci i młodzieży był wolny od przemocy.

KAMPANIA 19 DNI PRZECIWKO PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI I MŁODZIEŻY

Beata Kapinos