„Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni”

takie hasło przyświecało nam podczas tegorocznego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W tym roku nasza szkoła po raz dwunasty zorganizowała obchody tego ważnego wydarzenia. Na przestrzeni kilku dni odbywały się: warsztaty edukacyjne „Bez Granic” dla uczniów klas I i IV SP, przeprowadzone przez fundację „Wchodzę w to” oraz interdyscyplinarny konkurs „Zawsze razem” dla uczniów klas I-III. 3 grudnia, uczniowie klasy Vb SP i Ia gimnazjum wygłosili uroczysty apel, po zakończeniu którego, obejrzeliśmy cztery krótkie filmiki powiązane parafrazą o osobach niepełnosprawnych, w wykonaniu Teatru HoM.
Następnie uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Polskiego Związku Niewidomych, którzy przekazali nam wiele informacji dotyczących codziennego życia osób dotkniętych całkowitym brakiem wzroku. Mogliśmy podziwiać również przygotowaną z tej okazji wystawę pt. „Polscy paraolimpijczycy”
Spotkania takie mają na celu przełamanie izolacji osób niepełnosprawnych i ich integrację ze środowiskiem, w którym żyją na co dzień. Przypominają nam, że tolerancja wobec osób niepełnosprawnych jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej osoby te mogą czuć się akceptowanymi i wartościowymi ludźmi.

Zapraszamy do galerii>>