„Szukasz bajek, baśni, wierszy? Nic prostszego! Czytaj „Świerszczyk”!

To myśl przewodnia konkursu czytelniczego na najpiękniej przeczytany wiersz  z tego popularnego czasopisma dla dzieci. Przygotowując się do konkursu, uczniowie klas drugich i trzecich doskonalili technikę czytania, wypożyczając przez kilka miesięcy dziecięce  czasopismo „Świerszczyk” ze szkolnej biblioteki.  Po eliminacjach klasowych do etapu szkolnego zakwalifikowały się po trzy osoby z klas drugich i trzecich. Spośród kilkunastu uczestników wyłoniono w finale 4 zwycięzców. Pierwsze miejsce ex aequo zdobyły: Antonia Słowik z kl.II a i Karolina Kaboczyk z III b, drugie Michał Przepiórka z II a i trzecie Maja Krzysztofik z kl. III b. Gratulujemy! Konkurs odbył się 12 marca.