„SUPERMAT” 2015

Młodzi pasjonaci rozrywek intelektualnych spotkali się w naszej szkole podczas IX edycji Regionalnego Konkursu Matematycznego „Supermat”. Do udziału w konkursie zgłoszonych zostało trzydziestu uczniów klas piątych z dziesięciu szkół podstawowych.Tegoroczne zadania konkursowe zawierały głównie zagadnienia związane z podróżowaniem różnymi środkami lokomocji oraz wędrówkami pieszymi.  Uczniowie wędrowali z krasnalami leśnymi ścieżkami, licząc centymetrowe kroki i dociekając, którego dnia tygodnia zakończy się podróż. Płynęli statkiem, jechali pociągiem, autobusem, rowerem, ciągle sprawdzając, którą godzinę wskazuje spóźniający się zegar. Obserwowali małe stworzonka wspinające się po drzewach i obliczali, ile grzybów czteroosobowa rodzina zebrała na niedzielny obiad. Pomagali ustalić ilość płytek potrzebnych do ułożenia chodnika wokół tajemniczego ogrodu. Matematyczne zmagania oceniła Komisja Konkursowa złożona z nauczycieli – opiekunów. Komisja nagrodziła ośmiu uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z matematycznymi łamigłówkami:

I miejsce:

Filip Wspaniały SP 19

Irek Fijał SP 10

II miejsce:

Kacper Cichy SP 10

Jakub Wicha SP 22

III miejsce:

Marta Solich SP 6

Joanna Gierlotka SP 17

Radosław Rolka SP 10

Adrian Moćko SP 9

Konkurs odbył się 25 maja 2015 roku.