„Ratuj się kto może” – sport i pierwsza pomoc

Mimo niesprzyjającej pogody – sportowy duch nie zgasł w naszych uczniach. Okazało się, że można świetnie się bawić nie tylko na boisku czy sali gimnastycznej, ale także w klasach szkolnego budynku. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zapałem, duchem walki i zrozumieniem idei gry fair play. Już od godz. 9.00 klasy II szkoły podstawowej rozpoczęły dzień sportu od zaznajamiania się z zasadami I pomocy na stanowisku z resuscytacją, którą prowadzili ratownicy Szpitala Miejskiego w Tychach. Na drugim stanowisku panie pielęgniarki  pokazywały jak należy bandażować stłuczone kolano, zranioną głowę czy łokieć. Oprócz tego uczniowie próbowali swych sił w budowaniu wieży z kubeczków, skokach przez linę, w kręglach, bilardzie z woreczkami, zaplataniu warkocza z lin, a na koniec tworzyli piękne prace rysunkowe. Mali sportowcy wspaniale radzili sobie ze wszystkimi zadaniami. W zmaganiach klas drugich I miejsce zajęła klasa IIb natomiast klasa IIa zajęła miejsce drugie. Klasy otrzymały dyplom za wspaniałą sportową walkę oraz woreczek cukierków, a każde dziecko balon. Dwie godziny później do wspólnej zabawy przyszły klasy IV-VI szkoły podstawowej, które także poznały zasady resuscytacji i mogły same spróbować swych sił w udzielaniu pomocy na fantomach. Nauczyły się też bandażować proste skaleczenia. Uczniowie na poszczególnych stanowiskach musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami sportowymi w licznych konkurencjach, ale także wiedzą na temat sportu, olimpizmu i pierwszej pomocy. Klasy rywalizowały między sobą na następujących stacjach: tor przeszkód „zręczny kelner”, rzuty do kosza, grupowe skoki przez linę, budowanie piramid z kubeczków, zaplatanie warkocza z lin, bilard woreczkami, kompletowanie apteczki, odgadywanie haseł o zdrowym  stylu życia, dopasowanie sportowców do dyscyplin, wypełnić tekst wezwania pogotowia ratunkowego.

Na podsumowaniu całego dnia sportu pani dyrektor wręczyła dyplomy oraz paczki cukierków dla wszystkich klas. Nagrodzeni zostali także uczniowie klas II naszego gimnazjum oraz klas VI szkoły podstawowej, pełniący funkcje sędziów na stanowiskach. Zakończenie imprezy umilił nam występ naszych dwóch zespołów cheerleaders.

Po podliczeniu punktów klasyfikacja w międzyklasowej rywalizacji wyglądała następująco:
I miejsce klasa 4a
II miejsce klasa 6a
III miejsce klasa 5b
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!!! Dzień sportu odbył się w naszej szkole dnia 11 czerwca 2013 roku. Zapraszamy do oglądania zdjęć w GALERII.