„Mój przyjaciel – miś”

Ulubiona przytulanka, specjalni goście a także zajęcia kulinarne i wystawa ekologicznych misiów – to wszystko w jeden piątkowy wieczór.Pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia czytelniczo – artystyczne  z cyklu „Piątkowe wieczory”, zatytułowane były: „Mój przyjaciel – miś”. Temat nawiązywał do obchodzonych 14 października Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia i przypadającego 26 listopada Światowego Dnia Pluszowego Misia. Na dzieci biorące udział w zajęciach czekało mnóstwo atrakcyjnych zabaw i zadań. Każdy z uczestników  przyniósł ze sobą swoją ulubioną maskotkę, którą miał okazję zaprezentować wszystkim koleżankom i kolegom. Specjalnym gościem tego spotkania był ksiądz Janusz Lasok,  proboszcz parafii pw. św. Marii Magdaleny w Tychach, któremu mieliśmy okazję podziękować za sponsorowanie obiadów dla uczniów z naszej szkoły. Z dużym zaciekawieniem wysłuchaliśmy jego opowieści o misiu z dzieciństwa oraz o misiu papieża Benedykta XVI.  Drugim miłym gościem naszego spotkania była pani wicedyrektor Joanna  Bienek. Dzieci rysowały portret ulubionego misia i ozdabiały przeznaczoną na niego ramkę. Wiele radości sprawiło im zadanie kulinarne. Tym razem przygotowywały  kanapki w kształcie tego uroczego zwierzątka. Uczestnicy wysłuchali również kilku ciekawostek o łakomczuszkach lubiących miód i rozwiązywali zagadki. Zajęciom towarzyszyła ciesząca się dużym zainteresowaniem pokonkursowa wystawa  ekologicznych misiów, które wykonali uczniowie klas I-III oraz książki i czasopisma z bohaterem wieczoru pochodzące ze zbiorów naszej szkolnej biblioteki.

Zapraszamy do galerii zdjęć