„Czytanie na polanie”

#czytanienapolanie Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi          w Tychach” wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji „Czytanie na polanie”.
Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji zachęcającej do czytania książek pod hasłem „Czytanie na polanie” realizowane pod patronatem Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom. Szkolny plac zabaw 7 czerwca zamienił się w przestrzeń czytelniczą pełną dzieci przebranych za koty. Uczniowie klas   I-III na kocach, poduszkach miały możliwość czytania i oglądania książek na świeżym powietrzu. Wszyscy czytaliśmy książki Waldemara Cichonia z serii o przemiłym kocie Cukierku. Celem inicjatywy była szerzenie czytelnictwa wśród dzieci, integracja społeczności szkolnej klas I-III oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Pozycje do czytania były dowolne. Pomysłowość dzieci nie miała granic. Promienie słońca, delikatny powiew wiatru i otaczająca przyroda to najlepsza forma do czytania książek. Na zdjęciach poniżej widzimy, że czytanie sprawiło radość młodym czytelnikom pozwoliło się odprężyć i oderwać od codziennych spraw. Zachęcamy serdecznie do lektury ciekawych książek w czasie wakacji.