Żółty kolor nadziei

Niestraszne nam były czerwone mrówki, dżdżownice i niezbyt udana pogoda – tegoroczną akcję Pola Nadziei możemy zaliczyć – jak zwykle zresztą – do udanych. Bowiem wszystkie działania podejmowane dla innych ludzi, a szczególnie tych chorych, mają nieść nadzieję, której symbolem są słoneczne żonkile zasadzone przez naszych uczniów i przedszkolaków na szkolnej rabatce.

Akcja pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany przez hospicja i ich przyjaciół. Jego zadaniem jest nie tylko pozyskiwanie pieniędzy na rzecz potrzebujących, ale przede wszystkim propagowanie  wśród dzieci i młodzieży idei niesienia bezinteresownej pomocy. Symbolem programu są żonkile. Z początkiem jesieni społeczność lokalna zbiera i sadzi cebulki żonkili.

Nasza szkoła jak zwykle wspiera tyskie Hospicjum im. św. Kaliksta I.