Znamy już tyskie talenty!

„Coraz wyższy poziom występujących i większy ból głowy dla jury” – to posumowanie przewodniczącego Rafała Tito Kryli dotyczące tegorocznego finału „T jak Talent”. Na scenie VI edycji pojawiło się 25 uczestników ze szkół podstawowych i 10 z gimnazjum. Młodzież znowu nas zaskoczyła! Po raz pierwszy mogliśmy podziwiać ułożenie kostki Rubika na czas (1, 04 min), urzekającą grę na saksofonie, ale oczywiście dominującym elementem w prezentacjach był śpiew i taniec w różnych stylach (Broadway jazz, latino, hip-hip, Bollywood i oczywiście modern).  Wszystkich zachwycił pokaz Marcina Pełki z gimnazjum, który wykonał niezwykłe sztuczki z użyciem jednej z najstarszych zabawek świata jo-jo (żonglował nawet z zakrytymi oczami!). My jesteśmy pełni podziwu dla Filipa!
A oto zwycięzcy VI edycji „T jak Talent”:
-szkoły podstawowe:
I miejsce: Oskar Sobiegraj (SP35) – taniec hip-hop
II miejsce: Filip Cimr (SP5) – śpiew
III miejsce ex aequo: Łukasz Gogłębiewski (SP40) – taniec hip-hop oraz Paulina Szczygielska (SP22) – śpiew.

W gimnazjum na szczególne wyróżnienie zasłużyli:
I miejsce: Marcin Pełka (G6) sztuczki z jo-jo
II miejsce: Julia Zawiślak (G4) śpiew
III miejsce: Igor Kapała (G10) taniec hip-hop
Nagrodę publiczności zdobyli Maja Lauer ZSM i Filip Cimr (SP5) – śpiew.

Pomysłodawcą konkursu jest młodzież Gimnazjum nr 2, oni też pomagają cały czas w obsłudze.  Realizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Piątka Dzieciom”. Konkurs udało się przeprowadzić oraz pozyskać cenne nagrody dzięki Miejskiemu Centrum Kultury w Tychach.