Za nami 10 już edycja T jak Talent – mamy wyniki

Nie ma to jak występy na żywo: popłynęły łzy, było mnóstwo uśmiechu, wspaniale reagująca widownia, wzruszeni rodzice i nauczyciele. Pierwszy od trzech lat (!) finał “T jak Talent” na żywo. Po drodze była pandemia oraz konkurs w wersji online.
W  dodatku – to dziesiąta – jubileuszowa – edycja. Jak stwierdziły dziewczęta prowadzące galę – kiedy organizowaliśmy po raz pierwszy nasz konkurs – ich jeszcze nie było na świecie.

Dla wielu młodych ludzi” T jak Talent” był pierwszym krokiem, by rozwijać swój talent i niecodzienne umiejętności. Najlepszym dowodem jest  dzisiejszy występ Pauliny Szczygielskiej – osoby już dorosłej i jurora naszego konkursu – a kiedyś występującej jako mała dziewczynka w konkursie.

Wśród Jurorów znaleźli się również Pani Renata Woźniak – przewodnicząca Jury, wieloletni pedagog, instruktor teatralny, Pani Anna Swoboda –  kierowniczka Klubu Wilkowyje, przedstawiciel MCK, Pan Damian Cetera –plastyk, choreograf tańca i instruktor fitness, Pan Kajetan Balcer – nauczyciel śpiewu i emisji głosu w śląskich szkołach muzycznych, wokalista rozrywkowy. Ale do rzeczy, przejdźmy do wyników.

W kategorii klas młodszych:
I miejsce ex aequo uzyskały Gaja Szewczyk z przepiękną recytacją oraz Sawa Ćmiel – w pokazie tańca jazzowego.
II miejsce Ewa Adamus, SP 14
III Kinga Gąsiorowska, SP 8
wyróżnienia: Jagoda Giedwiłło ZSM, Marjam Grzybek SP 5, Laura Nocek SP Szkoła ART.

Kategoria dzieci starszych:
I miejsce: Alicja Jęczmyk – pokaz tańca jazzowego, SP 37;
II miejsce ex aequo: Adrianna Puk, SP 37 oraz Jakub Kupczyk SP 19;
III miejsce: Edyta Jaromin SP 37;
Nagrodę publiczności bezapelacyjnie wygrał Jakub Kupczyk.

W tym roku zdecydowaliśmy się na wersję mieszaną: były występy na scenie, ale też możliwość prezentacji filmowej, którą wyświetlono w trakcie konkursu. Ale wciąż próbujemy udoskonalać nasz konkurs – kto wie, może w przyszłym roku zaproponujemy nową formułę.

Pomysłodawcą konkursu jest młodzież Gimnazjum nr 2 – dziś Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi Tychach.  Realizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Piątka Dzieciom”. Konkurs udało się przeprowadzić oraz pozyskać cenne nagrody dzięki Miejskiemu Centrum Kultury w Tychach.