Witamy po wakacjach!

Serdecznie witamy świetliczaków (zarówno tych “nowych”, jak i “starych”) oraz ich rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci, z energią i uśmiechem będą chętnie uczestniczyć w różnorodnych zabawach i zajęciach, prowadzonych w ramach pracy świetlicy. Obok stałych propozycji czyli zajęć plastycznych, artystycznych, sprawnych rąk, ruchowych, tanecznych, kulinarnych, odrabiania lekcji, dołączyły nowe zajęcia pt. “Zaprogramuj marzenia na świetlicy”. Przeznaczone są dla wszystkich chętnych dzieci. Ich celem jest szerzenie idei połączenia wiedzy z różnych obszarów nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki z wykorzystaniem “Ozobota” oraz maty do kodowania. Ma ona zachęcić i motywować uczniów do wszechstronnego rozwoju. Głównym celem zajęć jest  rozwijanie u uczniów takich kompetencji jak: umiejętność programowania, logicznego myślenia, umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu poprzez doświadczanie i eksperymentowanie.

Serdecznie zapraszamy do systematycznego odwiedzania strony internetowej świetlicy – będą tam zamieszczane informacje i zdjęcia z różnorodnych zabaw i zajęć. Życzymy dzieciom i rodzicom udanego roku szkolnego 2019/2020, pełnego ciekawych wrażeń i pomysłów.