Wigilia przedszkolaków

W naszym przedszkolu corocznie organizujemy uroczystą Wigilię, która jest już tradycją. Brały w niej udział wszystkie przedszkolaki oraz pracownicy przedszkola. Spotkaliśmy się w sali grupy Smerfusie, gdzie wspólnie zasiedliśmy do uroczystego obiadu. Dzięki naszym kucharkom dzieci mogły zjeść prawdziwy wigilijny posiłek: był barszcz z uszkami, ryba, kapusta kiszona i ryba oraz oczywiście kompot. Po posiłku dzieci udały się do swoich sal, aby połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Celem takiej uroczystości jest integracja wszystkich pracowników przedszkola oraz dzieci, wprowadzenie świątecznego nastroju, przypomnienie nazw potraw świątecznych oraz wspólne kolędowanie. Wydarzenie to miało miejsce 21 grudnia.