Wielka wędrówka

Błękitne niebo, słońce, lekki, orzeźwiający wiaterek i dobry humor towarzyszyły nam podczas XVIII Rajdu Wiosennego na Wyżynę Krakowsko-Częstochowską. W rajdzie wzięło udział 19 drużyn rajdowych z Tychów i okolic. Z naszej szkoły na trasę Orlich Gniazd wyruszyły 4 drużyny, czyli 63 uczestników – uczniów, nauczycieli i rodziców. Czterogodzinną trasę, która wiodła od Podzamcza przez Pilicę do Smolenia pokonaliśmy bez większych problemów. Po krótkim odpoczynku u podnóża zamku w Smoleniu piekliśmy kiełbaski a ci, którzy jeszcze mieli trochę sił grali w ringo, „Zośkę” czy skakali przez linę. Na mecie rajdu reprezentacje uczniów z gimnazjum i podstawówki wzięły udział w konkursach przygotowanych przez PTTK. W konkursie I pomocy I miejsce zajęła reprezentacja naszego gimnazjum w składzie Magda Więcław i Zuzia Ratajczyk. Natomiast w konkursie wiedzy turystycznej II miejsce zajęły uczennice z naszej szkoły podstawowej w składzie: Magda Grzesica, Natalia Kaczmarczyk i Dominika Kuczyńska. Gratulujemy naszym dziewczętom. To była wielka wędrówka. Dzień pełen emocji, walki ze swoimi słabościami, ale uwieńczony dwoma nagrodami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo w rajdzie i już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd – nietypową lekcję wychowania fizycznego – tym razem rajd jesienny. Rajd odbył się 25 kwietnia 2015 r.

GALERIA>>