Wędrujemy po Beskidach z PTTK

Uczniowie podzieleni na trzy grupy: Górskie Łasice, Leśne Wilki i Dzikie Łosie dzielnie pokonywali trasę wycieczki. Celem była Równica. Początkowe przenikliwe zimno, zamieniało się stopniowo w przyjemny, słoneczny dzień. Na szlaku uczniowie mogli się dowiedzieć wielu ciekawych informacji od przewodnika. M.in to, iż szlaki turystyczne umożliwiają dotarcie do najciekawszych punktów widokowych, czy obiektów krajoznawczych. Dzielą się na piesze, narciarskie, rowerowe, wodne  a nawet konne. Dowiedzieliśmy się również tego, że kolor szlaku turystycznego nie wskazuje na jego trudność! Ponadto każda grupa musiała się zaprezentować (posiadać proporczyk, zaśpiewać piosenkę i wziąć udział w konkursie pierwszej pomocy oraz konkursie wiedzy o Beskidzie Śląskim). Czas szybko nam minął. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu. Następna wycieczka na wiosnę. Już teraz zapraszamy.