Utalentowani konstruktorzy – wynalazcy

Aby skonstruować urządzenie, przedmiot, maszynę itp. potrzebna jest duża dawka pomysłowości, wyobraźni, kreatywności, a także poczucie humoru, ciekawość… Równie skutecznie – okazuje się – są zajęcia plastyczne i aktywny w nich udział. Ostatni tydzień upłynął świetliczakom pod hasłem “Mali wynalazcy”. Zadaniem dzieci było wykonanie – oczywiście, według własnego pomysłu – urządzenia – rzeczy mniej lub bardziej przydatnej podczas zabawy. Świetliczaki miały do dyspozycji różnorodne przedmioty: muszle, piłeczki ping-pongowe, stare płyty DVD, papierowe talerzyki, filtry do kawy, papilotki na babeczki, korkowe podkładki, rurki, patyczki, guziki, piórka, rolki z papieru toaletowego itp. Świetliczaki chętnie zabrały się do pracy konstrukcyjnej – powstały różnorodne ciekawe “wynalazki”: auta, maskotki, anteny satelitarne, domki, pokoje gościnne. Wszyscy świetnie się bawili podczas wymyślania i komponowania swoich urządzeń.

Zajęcia odbywały się w dniach 6-7.03. br. i przeznaczone były dla uczniów klas I – III SP.