Urodziny Pluszowego Misia

Klasa 2c wraz z gośćmi ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tychach wspólnymi zabawami uczciła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Sala gospodarzy zamieniła się w “Misiową Krainę”, w której dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego niedźwiadka oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Rozmaite konkurencje dostarczyły dużo emocji. Można było na chwilę zamienić się w niezdarnego misia, który przenosi patyczki w wielkiej rękawicy. Dzieci okazały się wielkimi łasuchami, które zlizują miód z talerzyków. Uczniowie mogli pochwalić się znajomością “misiowych” książek i filmów podczas rozwiązywania krzyżówki. Pomagali też pszczołom trafić na kwiatki, przy użyciu słomek. Dzieci układały “misiowe” puzzle i pomagały “nakarmić” rzutami do celu pusty brzuszek niedźwiadka. Sporo emocji dostarczyło uczniom rysowanie bohatera dnia z zawiązanymi oczami. Na zakończenie zabawy uczestnicy otrzymali słodkie “conieco” oraz własnoręcznie pomalowanego gipsowego niedźwiadka. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze,  uczniowie obu klas szybko się zintegrowali i zgodnie współpracowali w grupach. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie imprezy.