Ty też możesz zostać Master Chefem

Pieczenie ciasteczek, tortów, przygotowywanie przez dzieci hamburgerów wcale nie jest takie trudne! Przekonały się o tym świetliczaki podczas zajęć “kulinarnych”. Wystarczyła odrobina wyobraźni, pomysłowości, aby wyczarować pięknie ozdobione dania i wypieki, które ciekawie prezentowały się na talerzykach. Niestety, miały jedną poważną wadę… można je było tylko podziwiać, gdyż powstały z… masy solnej. Dzieci podczas zajęć sprawnych rąk uczyły się przygotowywać kolorową masę solną, barwioną naturalnymi przyprawami – czerwoną papryką i kakao. Mając do dyspozycji trzy kolory, świetliczaki chętnie przystąpiły do wałkowania, lepienia i ozdabiania swoich dań, wykazując się olbrzymią kreatywnością. Zabawa masą solną dostarczyła wszystkim dzieciom wiele radości.
Zajęcia odbywały się 8.03. br. i przeznaczone zostały dla wszystkich chętnych dzieci.