Tańcowała igła z nitką

Każdy wie, jak ważna jest umiejętność zszywania, szycia itp. Świetliczaki przez ostatni tydzień poznawały i doskonaliły umiejętności w tym zakresie. Zaczęły od podstaw – nawlekanie nitki na igłę – robienie supełka, przyszywanie do materiału guzików itp. Następnie dzieci uczyły się wykonywać proste maskotki i inne ozdoby. Zadaniem uczniów było zszyć dwa kawałki materiału – bądź filcu – przewrócić na drugą stronę, wypchać, zaszyć i ozdobić według własnego pomysłu (samoprzylepne ozdoby, guziki itp.). Podczas zajęć powstały m.in. poduszeczki i kołderki dla lalek, maskotki w kształcie kotków, tulipany, serduszka itp. Zajęcia odbywały się w dniach 11-15.03. br. i przeznaczone zostały dla wszystkich chętnych dzieci.