Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Pisma Świętego

W dniach 2-10 czerwca 2018 roku w całej Polsce obchodzony był XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Nasza szkoła włączyła się w ten projekt w wyjątkowy sposób. 6 czerwca, przeprowadzony został Szkolny Konkurs Pięknego Czytania Pisma Świętego. Chętni uczniowie w dwóch grupach wiekowych (5-6 klasa SP i 7 SP-3 Gim) zgłębiali fragmenty Biblii. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany, dlatego jury miało problem z wyłonieniem najlepiej czytających uczniów.
Po długiej dyskusji ogłoszono następujący werdykt:

• w grupie wiekowej klas 5 – 6 SP, pierwsze miejsce zajął Mateusz Chrobok (klasa 6 a), drugie – Filip Albertyński (klasa 5 c), trzecie – Natalia Jazłowska (klasa 5 c).
  • w grupie wiekowej klas 7 SP – 3 Gim, zwyciężył Maciej Ratajczyk (klasa 7 a), drugie miejsce zajął Jakub Stanisławski (klasa 7 a), trzecie miejsce zajęła Marta Grzybek reprezentująca klasę 3 a gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe, które wręczone zostały przez Panią Dyrektor Bożenę Kawę oraz jury, w skład którego wchodziły Panie: Barbara Merta oraz Beata Braszczok.