ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKÓW

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi w to szczególne dla nich święto. Ogłoszenie Dnia Przedszkolaka w całej Polsce przez Polski Komitet Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP, to doskonała propozycja wspólnego działania środowiska wychowania przedszkolnego. Daje duże możliwości promocji, oraz wzmocnienia prestiżu przedszkoli,   a co najważniejsze dostarcza dzieciom kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Tego dnia wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnym świętowaniu w grupie “Mali odkrywcy” gdzie nauczyciele przybliżyli dzieciom jakie są założenia tego święta. Były tańce i  zabawy z balonami, krzesełkami .Przedszkolaki zostały zapoznane z Hymnem przedszkolaków. Na zakończenie wspólnych zabaw otrzymały słodki poczęstunek , balon oraz dyplom dzielnego przedszkolaka. To wydarzenie miało miejsce 20 września.