Światowy Dzień Ziemi

Goście zgromadzeni w studiu TV EKO: prezydent Jakub Czysty, minister środowiska Lucyna Zielona i prezes Klubu Przyjaciół Środowiska Karol Ratujący wyjaśnili m.in. co to są śmieci, jak długo „żyją” oraz co to jest recykling. Następnie wystąpił zespół Ekoludki, który nawoływał:
„Szanuj Ziemię ponad wszystko, bo to twoje środowisko!
I innego, choćbyś chciał, raczej już nie będziesz miał”.
Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, który jest obchodzony w Polsce 22 kwietnia, zobaczyliśmy nie tylko skecz ekologiczny, ale również odbył się konkurs. Pierwsze miejsce zdobył Igor Stremski z kl.VI a, drugie Juliusz Dowsilas kl. VI b a trzecie Michał Celiński kl. VI a. Dwa dni wcześniej natomiast, 19 kwietnia odbył się ogólnopolski konkurs ekologiczny EKO – TEST. Dla uczestników oraz uczniów zainteresowanych ekologią rozwieszone zostały w szkole plakaty:
- Recykling tworzyw sztucznych
- Czym grozi spalanie śmieci w domu
- Odpady problemowe
- Vademecum segregacji śmieci
- Papier i metale odzyskuj, nie wyrzucaj
- Recykling szkła.
Nasi uczniowie wzięli też udział w ogólnopolskim konkursie OLIMPUS, na którego wyniki musimy cierpliwie poczekać.