Spotkanie z nietoperzami

Wraz z nadejściem wiosny wyruszyliśmy na kolejny organizowany przez PTTK rajd, tym razem zwiedzając Jurę Krakowsko-Częstochowską. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z fakultetu turystycznego przeszli widokową trasą przez Dolinę Będkowską do Jaskini Nietoperzowej. Dzień był słoneczny, pogoda dopisała a widoki ze skałkami wapiennymi tak charakterystycznymi dla tego rejonu były prześliczne. Na trasie widzieliśmy pierwsze wiosenne kwiaty między innymi: białe i żółte zawile, lepiężniki białe, łuskiewniki różowe, przylaszczki, pierwiosnki. Nasza przewodniczka Pani Ula przekazała nam dużo informacji na temat dziejów i historii Wyżyny Krakowsko – Częstochowskiej. Pod koniec rajdu reprezentacje naszych szkół wzięły udział w konkursach pierwszej pomocy i konkursie turystycznym. Był też czas na pieczenie kiełbasek i zabawy z piłką. Rajd odbył się 27 kwietnia 2013 roku. To był dzień pełen wrażeń. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.