Spotkanie w Teatrze Małym – relacja mamy naszych uczniów

Dnia 6 lutego w tyskim teatrze mogliśmy obejrzeć przedstawienie ,,Czas na wzlot”.  Po raz trzeci na scenie wystąpili m.in. uczniowie naszej szkoły: Kamila, Luiza, Patrycja, Sonia i Jakub oraz byli uczniowie SP5: Jarek i Maciek. W przedstawieniu wzięli udział także studenci III roku Akademii Sztuk Teatralnych im. St.Wyspiańskiego w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.
Na widowni zasiedli przede wszystkim zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie z naszej szkoły oraz rodzice.     Aktorzy w białych strojach, ruchem i tańcem przedstawili ,,Czas na wzlot”. Wystarczy się odważyć, żeby zbudować maszynę do latania, latać, biec pod wiatr i mu się poddać. Aktorzy byli obserwatorami ptaków, a w scenie finałowej ptakami wzbijającymi się do lotu, lecącymi. Całość przedstawienia dopełniła muzyka, która skłaniała widzów do refleksji na temat pokonywania własnych ograniczeń.

Warto wiedzieć, że czas jaki był potrzebny do osiągnięcia końcowego efektu, to ok. 40 godzin warsztatów i prób na scenie. Projekt integrował młodszych i starszych, zdrowych i tych, którzy mają problemy ze zdrowiem. Zintegrował też widownię. Na każdym z trzech występów, widownia dopisała. Były spontaniczne brawa, słowa uznania kierowane do aktorów, reżyserów i rodziców.

Niespodziankę wszystkim aktorom przygotowali uczniowie klasy II c, którzy byli na premierze. Po przestawieniu cała klasa wyszła na scenę. Uczniowie wręczyli wszystkim aktorom słodkie, bibułkowe, własnoręcznie wykonane kwiatki. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach projektu edu.DANCE, dzięki dofinansowaniu z Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2018.

Zdjęcia: Fotograf Grzegorz Krzysztofik