,,Spotkanie po latach” z absolwentem Arturem Małkiem

W murach szkoły gościliśmy naszego absolwenta, taternika i alpinistę, pierwszego zimowego zdobywcę Broad Peak Artura Małka. W uroczystości wzięli udział: dyrekcja, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani pedagodzy, koleżanki i koledzy z dawnej klasy, przedstawiciele prasy, nauczyciele oraz uczniowie, którzy wypełnili po brzegi salę gimnastyczną. Do spotkania z niezwykłym Gościem przygotowaliśmy się bardzo starannie. Jedną z największych niespodzianek była prezentacja multimedialna pokazująca zdjęcia i wspomnienia z lat szkolnych. Na twarzach wszystkich obecnych osób widać było wzruszenie.
Najciekawszym momentem imprezy okazały się wspomnienia Artura Małka dotyczące pierwszych wypraw w góry, a także zdjęcia ze wspinaczek. Uczniowie z kolei przygotowali dla naszego Gościa program artystyczny, w którym nie zabrakło piosenek związanych z tematem spotkania a także krótkich scenek przygotowanych zarówno przez uczniów gimnazjum jak i ich młodszych koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej.
Podczas uroczystości odbyła się prezentacja projektu, który realizowali uczniowie klas I i II pod hasłem ,,W górach jest wszystko, co kocham”. Gimnazjaliści opowiedzieli o swoich przygotowaniach do wycieczki w góry oraz o wrażeniach, jakie im towarzyszyły podczas wyjazdu na ściankę wspinaczkową. Omówili również efekty swoich przygotowań do spotkania, które można było zobaczyć na tablicach prezentujących najwyższe góry świata oraz ich zdobywców.
Czas przeznaczony na spotkanie niestety szybko się skończył, lecz na zawsze pozostaną zdjęcia i wspomnienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii a panu Arturowi życzymy dalszych sukcesów w drodze do realizacji swoich marzeń.
Spotkanie obyło się 20 marca 2014 roku.

GALERIA