Śpiewająco w grudniu i styczniu

Okres bożonarodzeniowy już dawno za nami, więc małe posumowanie się nam się należy. Bo przyznać należy, że był to okres bardzo intensywny dla naszej szkoły. Rozpoczęliśmy z przytupem pięknymi jasełkami przygotowanymi przez uczniów klas 6 a oraz 6 b oraz 7a. Było to krótkie tradycyjnie przedstawienie urozmaicone przez dobrze znane kolędy i pastorałki przepięknie zaśpiewane w oryginalnych aranżacjach przy akompaniamencie szerokiej gamy instrumentów.

Klasy młodsze miały okazję pokazać  się w czarownym, wielopokoleniowym koncercie  kolęd „Rodzina Dzieciątku” , który odbył się 14 stycznia 2019 r. W koncercie wzięli udział oprócz uczniów  klas I-III, klasy 4 a, b, c i 8 a. Koncert spotkał się z fantastycznym przyjęciem ze strony zarówno  rodziców jak i nauczycieli. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – było nastrojowo, magicznie  i wesoło. Gościem specjalnym koncertu była Pani Agnieszka Kijas – dziennikarka i realizatorka spektakli teatralnych, imprez kulturalnych, poetka.

Okazją do spotkania z inną ciekawą osobą – Panią Michalina Sosną, aktorką teatralną i filmową, uczestniczką programu “Twoja twarz brzmi znajomo” –  był II Regionalny Konkurs Piosenki Religijnej. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 5 szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Zwyciężczyniom  konkursu tj. Nikoli Płachcie i Marii Setman serdecznie gratulujemy.

Wisienką na torcie była wygrana naszej Nikoli Durkalec z klasy 6b w Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 w Tychach wraz z czułowską parafią.