Rekrutacja do przedszkola – zmiana

Z uwagi na przedłużenie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informujemy, że w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok 2020/2021 zmianie ulega termin i sposób potwierdzania przez rodziców kandydatów zakwalifikowanych do przedszkola woli uczęszczania.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 0050/89/20 Prezydenta Miasta Tychy, potwierdzanie woli uczęszczania do placówki przez rodzica kandydata zakwalifikowanego (elektronicznie w systemie NABO lub w postaci podpisanego oświadczenia przesłanego na adres e-mailowy placówki: sp5@oswiata.tychy.pl ) odbywa się w dniach 30 marca – 2 kwietnia 2020 r. do godz.15:00.  Na stronie internetowej Tyskiego Portalu Oświatowego oraz na stronie systemu NABO będą dla rodziców do pobrania odpowiednio druki:

• Druk potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w roku szkolnym 2020/2021,
  • Druk potwierdzenia woli uczęszczania dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2020/2021

Z uwagi na szczególną sytuację epidemiologiczną w kraju i konieczność zminimalizowania kontaktów osobistych, podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych powinno nastąpić w dniu 3 kwietnia 2020 r. o godz.10:00 poprzez publikację na stronie internetowej placówki. Ponadto rodzic/opiekun prawny kandydata zakwalifikowanego do przedszkola powinien mieć prawo uzyskania informacji o przyjęciu dziecka wysyłając zapytanie mailowo na adres konkretnej placówki przedszkolnej.