REKRUTACJA DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH na rok szkolny 2018/2019

Szanowni Rodzice i Opiekunowie! Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej od września 2017 r. spełnianie obowiązku szkolnego obejmuje wszystkie dzieci 7-letnie (rocznik 2011), natomiast dzieci 6-letnie mogą od września 2018 r. zostać uczniami szkoły podstawowej, jeśli odbyły roczne przygotowanie przedszkolne.Jeżeli chcecie Państwo zapisać dziecko do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy że wypełnicie Państwo elektroniczny formularz ZGŁOSZENIA dostępny na tej stronie https://sp-tychy.nabory.pl/ i złożycie go w sekretariacie szkoły obwodowej. Dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu. Zapisu do szkoły obwodowej należy dokonać w dniach od 1 marca do 15 marca 2018 r.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej przyjmuje się w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły.

Zarządzenie Prezydenta miasta w sprawie postępowania rekrutacyjnego
Uchwała Rady Miasta w sprawie kryteriów naboru oraz dokumentów
Więcej informacji na stronie .