Rekrutacja do klas pierwszych

Od 13 marca rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej. Dzieci rozpoczynające edukację w roku szkolnym 2017/2018 przyjmowane będą do klas pierwszych w szkole, w obwodzie której  zamieszkują.W związku z koniecznością dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego i wydłużeniem cyklu nauczania w szkołach podstawowych, nastąpiła zmiana granic dotychczasowych obwodów szkół podstawowych.
Obwód  Szkoły Podstawowej nr 5:
Aleja Bielska – od 54 do 102, tylko parzyste
Cicha – cała ulica
Cienista – cała ulica
Czereśniowa – cała ulica
Harcerska – od 1 do 9
Honoraty- od 1 do 37, tylko nieparzyste; zakres nr: od 2 do 32, tylko parzyste
Majora Hubala – cała ulica
Mikołaja Kopernika – od 1 do 12
Stefana Czarnieckiego – cała ulica
Władysława Broniewskiego – cała ulica
Zdzisława Hierowskiego – od 2 do 12
Żwakowska – od 2 do 6, tylko parzyste

Zapisy dzieci do szkoły  obwodowej rozpoczęły się  od  13 marca 2017 r.
Aby zapisać dziecko do szkoły należy wypełnić elektroniczne zgłoszenie w systemie rekrutacyjnym, wydrukować i złożyć podpisane w szkole obwodowej w terminie od 13 do 31 marca lub wypełnić papierowy formularz  zgłoszenia dostępny w sekretariacie szkoły obwodowej.
Rejonizacja nie będzie obowiązywała
przy zapisach do następujących szkół:
• Szkoła Podstawowa nr 13 (powstająca w wyniku przekształcenia Gimnazjum nr 11)
• Szkoła Podstawowa nr 14 (powstająca w wyniku przekształcenia Gimnazjum nr 1)
• Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19
• oddział hokejowy w Szkole Podstawowej nr 36
• Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.
• Szkoła Podstawowa Specjalna nr 12
Na wniosek rodziców, do klas pierwszych będą również przyjmowane dzieci spoza obwodu, posiadające orzeczenie do kształcenia specjalnego oraz te, których rodzeństwo  uczęszcza do szkoły, o ile będą wolne miejsca.

Rodzice dzieci z orzeczeniem do kształcenia specjalnego w pierwszym etapie rekrutacji nie logują się, składają deklarację woli uczęszczania dziecka wraz z wymaganą dokumentacją  w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 – 17.00.
Wnioski o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu (w przypadku rodzeństw oraz dzieci z orzeczeniem) będzie można składać w terminie od 19 kwietnia do 5 maja 2017 r.  Wówczas należy wypełnić elektroniczny wniosek w systemie rekrutacyjnym, wydrukować i złożyć podpisany w szkole wymienionej we wniosku na pierwszym miejscu  lub wypełnić papierowy formularz wniosku dostępny w sekretariacie  szkoły.