Podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego „Supermat” 2019

Po raz trzynasty spotkali się w naszej szkole młodzi pasjonaci nauk matematycznych, by wziąć udział w kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Matematycznego „Supermat”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych z sześciu szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi związanymi z obliczaniem pola powierzchni i objętości prostopadłościanu, działaniami na ułamkach, konstrukcją trójkąta oraz logicznym porządkowaniem informacji.

Pani Dyrektor Bożena Kawa powitała uczestników konkursu, życząc im powodzenia w rozwiązywaniu skomplikowanych zagadnień matematycznych. Prace uczestników konkursu oceniła komisja złożona z nauczycieli – opiekunów przybyłych z dziećmi.
Najlepiej z konkursowymi zadaniami i łamigłówkami poradzili sobie uczniowie:

I miejsce: Marta Simon – SP 7

II miejsce: Paweł Latosiński – SP 10, Jan Golder – SP 10 i Krzysztof Kordalski  – SP 37

III miejsce:  Michał Mjchrzak – SP 7, Maja Kłeczek – SP 17, Zofia Niećko – SP 17 i Dawid Sima SP 7.

Konkurs odbył się 30 maja 2019 roku.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.