Pierwszoklasiści!

Kochani pierwszoklasiści, czas powolutku myśleć o przygotowaniach do szkoły. Na pewno czekacie z niecierpliwością na ten moment. My również czekamy na Was. Poniżej znajduje się lista najbardziej potrzebnych rzeczy.

Lista niezbędnych przyborów szkolnych

• tornister;
  • zmienne obuwie sportowe (tenisówki z białą podeszwą) oraz worek na obuwie;
  • strój gimnastyczny – biała koszulka, krótkie spodenki, worek na strój;
  • 3 zeszyty w wąską linię (16 kartek);
  • 3 zeszyty w kratkę (16 kartek);
  • dodatkowy zeszyt w kratkę do korespondencji;
  • piórnik;
  • ołówek HB;
  • gumka do ścierania;
  • temperówka;
  • kredki ołówkowe;
  • kolorowe flamastry lub cienkopisy (niekoniecznie);
  • pióro ze stalówką – nie kulkowe,
  • linijka;
  • klej w sztyfcie;
  • nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami;
  • 2 papierowe teczki z gumką.

Materiały plastyczne zakupią Państwo zgodnie z ustaleniami z wychowawcą we wrześniu. Będą one przechowywane w klasie.
Zeszyty – najlepiej kupić te w  kolorowe linie. Proszę zwrócić uwagę na rodzaj kartki. Im grubsza, tym lepszy komfort pisania, zwłaszcza piórem.
Temperówka – najważniejsze, by była mała i mieściła się w piórniku, bo inaczej trudno będzie ją zlokalizować w obszernym tornistrze.
Linijka – długości piórnika, czyli maksymalnie 20 cm.
Pudełko – dzieci noszą do szkoły drugie śniadanie, dlatego warto zakupić pudełko na śniadanie.
Oznakowanie–wszystkie zeszyty, podręczniki, ćwiczenia powinny być podpisane. Inne rzeczy dziecka, zwłaszcza worki na buty i strój oraz plecak, też warto podpisać lub oznakować.