Ogólnopolskie Głośne Czytanie

W  kalendarzu świąt nietypowych 29 września został ogłoszony Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania. Patronką tego dnia została wybrana znana pisarka, autorka książek dla dzieci i młodzieży Janina Porazińska. Data 29 września to dzień jej urodzin. W naszej szkole również zorganizowaliśmy „Dzień Głośnego Czytania”. Panie: pedagog, wicedyrektor, bibliotekarka, wychowawcy klas, wychowawcy świetlicy oraz sami uczniowie czytali dzieciom bajki i opowiadania, do których zostały wykonane prace plastyczne. Zajęcia odbyły się zarówno w klasach, jak i w świetlicy oraz w grupie przedszkolnej „Supersmyki”. Cieszymy się, że tak duża grupa osób zaangażowała się w realizację tego przedsięwzięcia  ponieważ korzyści płynące z codziennego, głośnego czytania mają ogromny wpływ na rozwój każdego z nas.