Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, obchodzonego w dniu 29 września  tj. urodzin znanej  pisarki, autorki książek dla dzieci i młodzieży Janiny Porazińskiej. Panie: pedagog, bibliotekarz, nauczyciele klas 1-3, czytali młodszym uczniom oraz klasie IVb książkę Magdaleny Kulus „Tyszaki”. Z wielkim zainteresowaniem poznawali historię trzech tyskich skrzatów Tuli, Tika i Teo, bohaterów tego opowiadania. Po wysłuchaniu fragmentów książki, uczniowie kolorowali rysunki, będące ilustracjami ich przygód. Przy okazji poznawali różne ciekawe miejsca naszego miasta. Mam nadzieję, że zachęciliśmy do przeczytania całej książki, która jest dostępna w bibliotece szkolnej.