Narodowe czytanie

“Narodowe Czytanie” odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasze szkolne Narodowe Czytanie  rozpoczniemy 10 września. W bibliotece przez cały miesiąc będzie można zobaczyć wystawę różnych wydań  „Przedwiośnia”.
W sobotę 8 września,  uczniów i rodziców zapraszamy  na godzinę 17:00  do Miejskiej  Biblioteki Publicznej. W Mediatece w  ramach projektu Tury Kultury odbędzie się   spotkanie autorskie  z aktorką  Małgorzatą Lewińską oraz Piotrem Zawadzkim, aktorem Teatru Zagłębie. Spotkanie poprzedzi czytanie  fragmentów „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, do którego zaproszono także znane przedstawicielki tyskiego świata kultury – Danutę Skwarczyńską i Agnieszkę Kijas.
Powieść “Przedwiośnie” została wydana w 1924 roku. Opisuje losy Cezarego Baryki, wychowanego w Imperium Rosyjskim, który jako młodzieniec przybywa do Polski, ojczyzny zmarłych rodziców.