Narodowe czytanie “Przedwiośnia”

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła włączyła w projekt Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Uczniowie   klas VI – VIII i III gimnazjum  z zaciekawieniem i uwagą wysłuchali fragmentów tej pięknej powieści czytanej przez znakomitych lektorów. Dziękujemy za podjęcie się tej trudnej roli paniom dyrektorkom:  Bożenie Kawie, Bożenie Bugajskiej, Barbarze Truszkowskiej, nauczycielom: Magdalenie Budny, Katarzynie Głowackiej, Bożenie Grabowskiej, Beacie Kapinos, Annie Lipskiej, Annie Mikulskiej, Urszuli Więcław, Żanecie Zając, Arkadiuszowi Czyrwikowi, uczniom: Justynce Gogół  i Jakubowi Stanisławskiemu. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z biografią pisarza oraz krótkim streszczeniem powieści zaprezentowanym przez Martę Więcław i Maję Zając. Każdy kto przyniósł swój egzemplarz „Przedwiośnia” otrzymał pamiątkową pieczęć.

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Podczas następnych edycji przeczytano kolejno dzieła: Aleksandra Fredry,Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza oraz  „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.