Narodowe czytanie “Przedwiośnia”

Minął tydzień od zaprezentowania uczniom fragmentów pięknej i mądrej książki Stefana Żeromskiego, a okazję do włączenia się w akcję Narodowego Czytania „Przedwiośnia” mieli przyjaciele naszej szkoły. Na widowni zasiedli pracownicy szkoły, rodzice uczniów. W atmosferze zadumy zabrzmiały wersy „Przedwiośnia” czytane przez znamienitych lektorów, w gronie których znaleźli się  zaproszeni goście: pani Agnieszka Kijas – absolwentka naszej szkoły, dziennikarka, poetka, pisarka zaangażowana w życie kulturalne naszego miasta, pan Paweł Janas, który całe swoje serce poświęca słusznej sprawie, m.in. prezes Fundacji Multiintegra, założyciel prężnie działającego i rozwijającego przedszkola SportArt, a także tata dwóch naszych uczennic, przedstawicielki grona pedagogicznego, pani Barbara Truszkowska – wicedyrektor szkoły oraz nauczycielka religii pani Bożena Grabowska. Umiejętność pięknego czytania zaprezentowali również uczniowie naszej szkoły: Justyna Gogół, Maciek Ratajczyk i Kacper Gonciarz.

Bardzo dziękujemy tym, którzy czytali i tym, którzy słuchali.