Mistrzowie czytania ze zrozumieniem w roku szkolnym 2018/2019

Trzecią edycję szkolnego konkursu z języka polskiego ,,Czy rozumiesz to, co czytasz?” dla uczniów klas czwartych, piątych, szóstych, siódmych i ósmych mamy już za sobą.  Odbyła się ona 5 marca 2019r. i wzięło w niej udział 196 uczniów obecnych w tym dniu w szkole.

Tytuł mistrza czytania ze zrozumieniem klas czwartych zdobyli dwaj uczniowie – Piotr Szpura z klasy 4a i Kacper Gonciarz z klasy 4c. Wśród uczniów klas piątych najlepszy okazał się  Kamil Gała z klasy 5a. Tymoteusz Jaworski z klasy 6c został (już po raz trzeci) mistrzem czytania ze zrozumieniem klas szóstych, a Andrzej Wiśniewski  z klasy 7a – mistrzem czytania ze zrozumieniem klas siódmych. Spośród uczniów klas ósmych najlepiej tę umiejętność opanowała Zofia Wolska z klasy 8a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.