Magurka zdobyta

W sobotni poranek gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej należący do fakultetu turystycznego wyruszyli w Beskid Mały – celem było zdobycie Magurki (913m.n.p.m.). Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy z Bielska-Białej Straconki, skąd żółtym szlakiem podążaliśmy przez Łysą Przełęcz – Rogacz na Magurkę Wilkowicką. W grupie mieliśmy zaawansowanych turystów i młodszych uczestników, dla których trasa była dużym wyzwaniem. Pomimo mgły, która zasłaniała piękne widoki górskie, błota pod nogami i brudnych spodni – humory nam dopisywały. Na mecie, każda grupa rajdowa musiała się przedstawić: podać swoją nazwę, odśpiewać przygotowaną na trasie piosenkę, pokazać proporzec. Sędziowie sprawdzali przygotowanie uczniów do wyprawy tzn. czy na wyposażeniu grupy jest apteczka, kompas, mapa i przewodnik. Odbył się również konkurs pierwszej pomocy i wiedzy turystycznej, w którym drużyna „Górskie Łasice” zdobyła III miejsce, a w ogólnej klasyfikacji wyróżnienie – gratulujemy!!!  Czas szybko nam minął. Zmęczeni, ale zadowoleni wracaliśmy do domu. Następna wycieczka odbędzie się wiosną – już dziś serdecznie zapraszamy.

Rajd odbył się 4 października. Więcej zdjęć w galerii.