Literowe łamigłówki – Spelling Bee

Literowanie słów w języku angielskim to wcale nie jest taka łatwa sprawa. Jednak uczniowie naszej szkoły poradzili sobie z tym bez większych problemów. Okazją do nowej zabawy było zaproszenie ze szkoły Barnabas Oley School w Great Gransden, by przyłączyć się do organizowanego przez nich konkursu Spelling Bee. W zamian poproszono nas o kilka słów w języku polskim, z którymi dzieci z Great Gransden mogłyby się zmierzyć. Konkurs przeprowadzono w różnych grupach wiekowych, dla których otrzymaliśmy odpowiednie zestawy słów angielskich. Dyplomy i nagrody wręczyła osobiście pani Lucyna Jachacy, która specjalnie przyjechała na tę okazję z Wielkiej Brytanii. A oto nasi zwycięzcy: Marta Więcław (kl. I), Klaudia Sarna (kl. II) , Antonia Słowik (kl. III), Karolina Kaboczyk oraz Kornelia Hielińska (ex aequo, kl. IV), Kamil Mużelak (kl. V), Piotr Kolbel (kl. VI). Gratulujemy:-)