Kolorowy świat koralików

Różnobarwne koraliki można wykorzystać podczas zajęć na wiele różnych sposobów, tworząc z nich różnorodne kompozycje według własnego pomysłu. Świetliczaki podczas zajęć sprawnych rąk poznały dwa sposoby zabawy z koralikami. Pierwszy to koraliki do prasowania. Na specjalnych podkładkach dzieci samodzielnie układały różnego rodzaju wzory, dobierały kolory, tworzyły układy zdając się na swoją wyobraźnię i kreatywność. Po zaprasowaniu powstały ciekawe przedmioty m.in. breloczki do kluczy, podkładki pod kubek, napisy itp. Zabawa koralikami sprawiała świetliczakom wiele radości – ponadto zajęcie to doskonali sprawność dłoni, rozwija koncentrację i spostrzegawczość. Drugi sposób to tworzenie biżuterii – bransoletek na rękę z gotowych elementów (koraliki różnej wielkości i koloru, żyłka). Świetliczaki na żyłkę nawlekały koraliki – kierując się przy doborze kolorem, wielkością itp. Powstały różnobarwne bransoletki, zarówno dla chłopców jak i dziewczynek, a także dla mam i innych członków rodziny. Zajęcia odbywały się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć i przeznaczone zostały dla wszystkich chętnych dzieci.