Kolorowy dzień warzyw i owoców

„Kolorowy dzień warzyw i owoców” to impreza mająca na celu popularyzację zdrowego stylu życia i odżywiania w ramach programu „Owoce i warzywa w szkole”. W każdej klasie odbyły się ciekawe zajęcia, mające zachęcić dzieci do częstszego spożywania warzyw i owoców. Uczniowie uczestniczyli w konkursie: „Czy wiesz, co jesz?”, rozwiązywali liczne krzyżówki, rebusy, zagadki. Odbyły się również zabawy kulinarne, czego efektem były pyszne kanapki, sałatki, szaszłyki. W tym dniu każdy przyszedł do szkoły ubrany w kolorze swojego ulubionego owocu. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą pamiętać o regularnym spożywaniu warzyw i owoców i będą po nie sięgać częściej niż po niezdrowe jedzenie. Impreza odbyła się 6 czerwca.