Klasa Vc na wycieczce w Kopalni Soli w Wieliczce

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy Vc. Dnia 14 maja 2019 r. zwiedzali przez ponad trzy godziny Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Muzeum Żup Solnych. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 r. Uczniowie mogli podziwiać wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, ogromne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Przeszli blisko 3 kilometry krętymi korytarzami, pokonali 800 schodów i zeszli na głębokość 135 metrów pod ziemię. Zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń zakończyli wycieczkę smacznym posiłkiem w McDonald’s.